Když někdo spustí svoje podnikání, měl by si jím vydělávat dost na to, aby toto bez problémů fungovalo a také živilo jak podnikatele samotného, tak i jeho zaměstnance a prostřednictvím povinných odvodů i stát a zdravotní pojišťovny. Podnikání by mělo být určitě dost výnosné, a to už i jenom z toho prostého důvodu, že soukromé firmy nikdo nedotuje a podnikatelům nikdo nepřispívá na živobytí, když si zrovna dost nevydělají. Takže když se podnikáním dost nevydělává, jsou podnikatelé v hodně složité situaci. Jenže to, že se někdy zmítá podnikání v ekonomických problémech, není nic ojedinělého.
To se stává docela běžně. A kdyby se podnikatelům nenabízela žádná pomoc, myslím, že by se možná vůbec nikdo do svého byznysu nepouštěl. Nikdo by nechtěl riskovat, že se mu někdy nezadaří a on kvůli tomu zkrachuje. Ale podniká se. A to díky tomu, že i soukromníci mohou v těžkých časech s nějakou tou pomocí počítat. Jenom se musí smířit s tím, že jim nikdo peníze nedá. Peníze se jim maximálně půjčují.Takže nedaří-li se podnikateli, může si tento vzít třeba potřebnou půjčku, aby to zvládnul. Sice to není tak výhodné jako když se vydělají vlastní peníze, ale je to dobré k tomu, aby se přečkala složitá období nedostatku.
A od koho si podnikatelé půjčují? A které půjčky preferují? To je samozřejmě poměrně různé, protože je tu spousta nabídek. Ale ti, kdo mají opravdu vážné problémy, sázejí na nebankovní hypotéky. Protože se dá americká hypotéka bez registru https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/ získat daleko snáze a jistěji než jiné půjčky. Zatímco banky neúspěšné podnikatele odmítají obsloužit, nebankovní sektor jim peníze ochotně půjčuje. A to i za pouhou záruku v podobě zástavy nemovitosti.
Za nemovitou záruku dostane podnikatel klidně i hodně velkou půjčku, a s tou se pak podnikání dá zachránit.