Tehdy peníze půjčovali pánové, kterým se říkalo lichváři. Zapůjčili někomu nějaký obol a on jej pak vracel, buďto po částech, nebo najednou. Ale pozor, musel vrátit něco navíc, tedy, procenta z půjčené částky. A v této formě to vše zůstalo dodnes. S tou výjimkou, že již nepůjčuje jeden člověk, ale instituce. Jeden člověk by totiž nedostal povolení od ČNB. Nebo možná ano, ale musel by odvádět desátky čili procenta z výše půjčené částky. Přitom riziko samozřejmě ponese jen on sám. Pokud si chce člověk půjčit více peněz, než je zvykem, tedy více než milion či dva, tak už se tomu říká hypotéka a jsou to půjčky většinou určené na bydlení.
Tedy na dům či bungalov, nebo běžný byt v panelovém domě. Je to tedy dáno tak, že si klient vybere nemovitost, požádá o hypotéku a pokud uspěje, musí zase doložit, že peníze využil skutečně k tomu účelu, ke kterému byly určeny. Pozor, toto pravidlo neplatí v jednom nebankovním sektoru, kde však všechno děje jinak než kdekoli jinde. Zde dostanete také hypotéku, bez zdržovaní a dalších nesmyslů, ale to je hypotéka takzvaně neúčelová. Což v praxi znamená, že pokud podepíšete smlouvu a obdržíte kýženou částku na účet, jsou peníze vaším majetkem.
A nikoho nemá co zajímat, co si vy osobně děláte s vašimi penězi. Je to čistě vaše záležitost. Tato věcička se řadí jako americká hypotéka nebankovní. Slovosledu si nevšímejte, je to jen odkaz a ten musí být tak jak je zde. Nuže, pokud potřebujete nějaký ten milion, klidně a s důvěrou se na tento finanční produkt spolehněte. Dostanete se k němu tak, že kliknete právě na onen již zmíněný odkaz. Ten vás přenese na webové stránky společnosti, kde pouze na pravé straně vypíšete pár údajů a odešlete to jako žádost. Pokud jste splnil podmínky, bude k vám vyslán kurýr společnosti. A zbytek už je na vás, co s ním dojednáte.